Tablice Manipulacyjne

Tablice manipulacyjne (nazywane także sensorycznymi lub tablicami aktywności) umożliwiają maluszkom swobodne korzystanie z przedmiotów, które zwykle są poza ich zasięgiem. Dzieci uwielbiają wszystko to, co da się przesunąć, wyciągnąć, odkręcić, włączyć i wyłączyć

Tablica manipulacyjna  to spełnienie marzeń każdego malucha o swobodnym dostępie do miejsc będących zwykle poza jego zasięgiem. Potrzeba odkrywania i ciekawość świata, dzięki którym dzieci uczą się i rozwijają, zaspokajane są nie tylko za pomocą skomplikowanych i drogich zabawek, ale także w kontakcie z najprostszymi przedmiotami codziennego użytku.

Tablice manipulacyjne można sklasyfikować jako pomoce Montessori, ponieważ kładą nacisk na wspomaganie samodzielności, indywidualności i swobodnego poznawania otaczającego świata. Zabawki tego typu skupiają się na rozwoju konkretnej umiejętności – w tym przypadku przoduje sensoryka: dotyk, dźwięk czy słuch. Tablice manipulacyjne sprzyjają również kształtowaniu logicznego myślenia i wspieraniu rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wyobraźnia dziecka pracuje na najwyższych obrotach. Dostarczanie odpowiednich bodźców dotykowych czy słuchowych ma korzystny wpływ na rozwój mózgu dziecka

Wszystkie czynności, jakie można wykonywać na tablicy manipulacyjnej, rozwijają małą motorykę. Dziecięce rączki bez ustanku coś naciskają, przesuwają, przekręcają, ich sprawność i precyzja działania wzrasta, usprawnia się również koordynacja ręka – oko, a to umiejętności niezbędne na przykład do podjęcia w przyszłości nauki pisania. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów zabawa stymuluje wszystkie zmysły.

Tablica manipulacyjna Pastellove ma tak skomponowane elementy, aby były one interesujące dla dzieci w szerszym przedziale wiekowym. Zawierają bardzo proste przedmioty, ale również te dostosowane do dzieci starszych – np. zegar, zawiązywanie butów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka ciasteczek
Dowiedz się więcej
ROZUMIEM